Květen 2011

Rimmel 60 seconds - Pink Punch

31. května 2011 v 18:04 | by_Jitulikaaa |  Laky na nehty
Tento lak od Rimmelu snad patří do nějaké jarní/letní kolekce. Mají ho totiž jak v DM drogerii, tak v Rossmannu mimo klasický stojan Rimmelu. Spolu s dalšími dvěma odstíny laků, stíny a lesky jsou v malém papírovém boxu.
Tento lak je v odstínu 250 Pink Punch. Je to nádherná růžová barva, skoro k nakousnutí. Působí na mě pouze jenom jako růžová, žádné podtóny jiné barvy v ní nevidím, což je určitě plus! Nanášel se bezvadně. Štěteček u tohohle laku je hodně široký, stačí jeden tah a nehet je celý nalakovaný. Konzistence laku je tak akorát, ani moc tekutá ani moc hustá. Mohl by lépe krýt. První vrstva byla skoro až průhledná, pouze jemně zabarvila nehet do růžova. Druhá vrstva už udělala barvu tmavší, ale občas někde udělala pruh, takže jsem byla nucená nalakovat i třetí vrstvu, což já moc ráda nemám. Ale u tohohle laku mi to ani moc nevadilo, protože hodně rychle zaschnul. A po nanesení oněch tří vrstev je lak krásně jednolitý a má sytou barvu. S výdrží laku jsem taky v celku spokojená, měla jsem ho 4dny a 'ošoupaly' se mi pouze špičky nehtů, od toho jak jsem vařila, dělala nádobí apod. Můžete to vidět i na fotkách, protože jsem se dostala k nafocení asi až třetí den.
Já jsem čistě růžový lak hledala a chtěla, protože žádný takový nemám. Takže jsem s tímto moc spokojená a v létě ho určitě hodně využiju!

Ve stínuNa slunci


Catrice - Sparkling Lip Gloss

31. května 2011 v 13:28 | by_Jitulikaaa |  Lesky na rty
Tenhle lesk pochází z limitované edice Enter Wonderland od Catrice. Je to první limitka, kterou začal prodávat Rossmann a v těchto dnech mají na tuto limitku výprodej za poloviční ceny. Takže je jasné,že jsem neodolala a ještě si pořídila pár věcí, protože s Catrice jsem hodně spokojená.
Ale už k samotnému lesku. Já mám odstín 03 Alice's Hatter, je to krásná oranžová barva. Není to žádná neonově oranžová, ale taková jemná mandarinková oranžová. Rtům dodá jemný nádech do oranžova. Ve skutečnosti barva vypadá trochu líp, než se mi ji podařilo zachytit na fotkách. Balení má 5ml a při poloviční ceně stál 50Kč. Navíc se mi na téhle kolekci hodně líbí balení výrobků s motýlky.
Lesk má velice slabou parfemaci, něco mi to připomíná, ale pořád jsem na to nepřišla. Na rtech parfemace není cítit. V lesku jsou malinké třpytky, ale ty na rtech také nejsou cítit a ani moc vidět. Za což jsem hodně ráda, protože ty klasické třpytkovaté lesky přímo nesnáším. Na rtech je velice příjemný, lehoučký. Rty vůbec neslepí a ani je vysušuje. Co se týče výdrže, tak s tou jsem nad míru spokojená. Vydrží na rtech i 4hodiny jako po nanesení, ale to jsem nic nepila a tak dále. S potím mi na rtech vydržel kolem dvou hodin, což si myslím je na lesk pořád hodně dobré.
Na lesku jsem nenašla žádnou závažnou chybu, kvůli které by se mi nelíbil. Jako menší, celkem bezvýznamné mínus vydím velikost aplikátoru. Je to klasická houbička, v tomto případě zahnutá. S tím jsem spokojená, protože zahnutí krásně kopíruje tvar rtů. Jenom se mi zdá pro mě až dost velký, kratší by mi vyhovoval lépe. Ale jiné slečny mají třeba větší rty než já, takže jim vyhovuje.
Celkově můžu lesk jedině doporučit! Krásné balení, kvalitní a příjemný lesk. A nynější poloviční cena je super vůči kvalitě lesku, ale on by stál i za tu stovku! A navíc, Kloboučník je moje nejoblíbenější postava!

Aplikátor


Na ruce, na sluníčku


Na ruce, ve stínu


Na rtech
Essie - Van D'go

29. května 2011 v 18:18 | by_Jitulikaaa |  Laky na nehty
Asi nemusím ani říkat, že tento lak byl přiložený u časopisu InStyle. Vybrala jsem tedy jako první odstín Van D'go, je to jemná broskvová barva šmrcnutá troškou bílé někde úplně v základu. Lakoval se moc dobře, kryl ve dvou vrstvách. Schnutí také bylo bez problémů. Podle mě je to úžasná letní barva, hlavně když budete opálené. Světlá barva se bude krásně vyjímat v kontrastu s opálenou pokožkou. Žádná negativa jsem na tomto laku nenašla. Takže pokud se vám ho ještě nepodařilo sehnat, určitě po něm ještě v trafikách zapátrejte!


Ve stínu:


Na sluníčku:


NYC Expert Last Nail Polish - 131 Chelsea Cherry

28. května 2011 v 14:00 | by_Jitulikaaa |  Laky na nehty
Značka NYC se prodává v drogériích Rossmann, ale to už asi každá víte. K dispozici jsou dva druhy laků na nehty, a to Expert Last Nail Polish (nízké a široké víčko laku, cena 50Kč) a In a NYC Minute Quick Dry Nailpolish (dlouhé úzké víčko, cena 30Kč). A jelikož už jeden lak z řady In a NYC Minute Quick Dry Nailpolish mám, koupila jsem si na otestování také jeden lak z řady Expert Last Nail Polish, konkrétně odstín 131 Chelsea Cherry.
V lahvičce se jeví jako krásná rudá barva, a proto jsem si taky tento odstín koupila. Ale po nalakování na mě nepůsobil jako čistě červený, jako kdyby v něm byla přimíchaná tmavě růžová barva s troškou fialové. Zní to asi jako pitomost, ale já sem tam tyhle barvy na nehtech prostě viděla. Ve výsledku o dost jiný odstín než je na pohled v lahvičce. Jinak se lakoval dobře bez větších problémů. Kryl ve dvou vrstvách a zasychal rychle.
Menší výhradu bych měla ke štětečku. No ani ne k štětečku samotnému (štětinkám), ty jsou v pořádku jako spíše ke tvaru a velikosti víčka laku, ve kterém je štěteček upevněn. Je podle mě moc široký a nízký, špatně se mi držel. Druhá řada laků od NYC s dlouhým úzkým víčkem mi vyhovuje lépe.
A výdrž laku byla také nic moc, už po dvou dnech jsem měla docela hodně odřené špičky nehtů. Naopak lak z druhé řady In a NYC Minute Quick Dry Nailpolish mi na nehtech bez odření vydržel 4 dny.
Takže moje zhodnocení je: Laky od značky NYC ano, jsou moc dobré za malý peníz a na nehtech vydrží, ale pouze laky z řady In a NYC Minute Quick Dry Nailpolish (dlouhé úzké víčko). Ty můžu s klidem doporučit. Ale z řady laků Expert Last Nail Polish (nízké a široké víčko) si už asi žádný lak nekoupím.
InStyle s lakem Essie na obálce

26. května 2011 v 21:39 | by_Jitulikaaa |  Články
Dneska vyšel mnou dlouho očekávaný časopis InStyle s lakem Essie. Hned jak jsem se dozvěděla že tohle číslo bude s Essie, začala jsem googlovat odstíny a sestavovat pořadí laků podle toho, jak moc je chci. Nakonec jsem z 12 dostupných odstínů sestavila seznam 8 laků, z nichž jsem dneska sehnala 7. Stálo mě to asi 2hodiny lítání po městě a návštěvu několika trafik a obchodů, ale stálo to za to! Jsem z laků neskutečně nadčená, jenom mě mrzí, že jsem nesehnala nikde odstín Tart Deco, který jsem chtěla asi nejvíc. Časopis s lakem stál 84Kč.
Sehnala jsem odstíny: Turquoise & Caicos, Aperitif, Van D'go, Coat Azure, Nice is Nice, Neo Whimsical a Sand Tropez.
Přikládám pár fotek a jednotlivé laky nafotím do samostatných článků.
Shopping rewiev 6

26. května 2011 v 13:32 | by_Jitulikaaa |  Shopping rewiev
Dneska jsem byla ve městě po obchodech a samozdřejmě jsem zavítala i do drogerie Rossmann a opět udělala velký nákup, ale docela výhodný! Mají totiž slevovou akci na celou limitovanou edici Enter Wonderland od CATRICE. Všechny ceny jsou poloviční oproti původním! Stojánek s touto edicí ale měli docela zašitý, v regálu pod kosmetikou Essence úplně u země, skoro jsem si toho ani nevšimla. Takže pokud ji půjdete hledat do vašeho Rossmanna, musíte hledat opravdu všude!

Koupila jsem si tři laky na nehty v odstínech C01 Forbidden Apple, C02 Levanderlicious a C04 Miracle Heaven, 32Kč za kus. Odstín C03 Wonderland Green Card už mám doma. Dále lesk na rty v odstínu 03 Alice's Hatter (50Kč), mono oční stíny C01 Fairy Dust (37Kč) a duo oční stíny C03 Lavenderlicious (50Kč). Ke všem výrobkům zvlášť chystám článek, takže dneska tady dám jenom pár fotek...Rimmel Match Perfection - Ultra Creamy Compact Powder

24. května 2011 v 20:10 | by_Jitulikaaa |  Pudry,tvářenky,bronzery
Musím říct všeobecně k pudrům a make-upům od Rimmelu, že je mám hodně ráda a zatím s každým co jsem si koupila jsem byla hodně spokojená. Můj favorit mezi pudry je právě pudr od Rimmelu Stay Matte (už jsem se o něm tady víckrát zmiňovala). Ten mi ale momentálně došel a protože jsem před časem dostala tento pudr od Rimmelu, rozhodla jsem se na něj udělat recenzi a srovnat ho s pudrem Stay Matte.
Pudr má klasické kulaté balení. Já mám odstín 103 True Ivory. Balení má 8.5g což je oproti 14g pudru Stay Matte dost znatelný rozdíl! Po otevření víčka pudru se dá zvednou i samotný pudr a pod ním je ukryté zrcátko, což je určitě praktické když se potřebujete poopravit. Nemusíte z kosmetické taštičky lovit zrcátko zvlášť, stačí jen otevřít víčko pudru. Pod zrcátkem je ještě pěnová labutěnka. Je na dotyk moc příjemná, ale já ji nepoužívám, jsem věrná štetci na pudr. Pudr Stay Matte obsahuje pouze pudr, zrcátko ani labutěnka v něm nejsou.


Pudr nemá žádnou parfemaci. Má krémovou konzistenci. Když jsem ho zkoušela na prst, přišlo mi jako kdyby se po chvilce měnil skoro v make-up. Krytí na tváři je dobré. Při použití štětce pudr moc nepráší, takže zbytečně nepřijde vniveč. Co se týká výdrže, myslím že v těhle parných dnech dostává docela zabrat. Pudr zkouším asi 14dní a přijde mi že vydrží na obličeji bez výraznějších chyb kolem 3hodin. Poté je už potřeba ho poupravit.
Pudr Stay Matte má klasické pudrové složení, ale obsahuje extrakt z okurky, který pohlcuje mastnotu z pleti a měl by pleť udržet až 5hodin bez lesku. S tímto musím jenom souhlasit. I při použití pudru v teplotách nad 30°C tento pudr drží na svém místě.Krytí je také dobré, nepráší.


Také bych se zmínila o ceně pudrů. Pudr Match Perfection stojí 200Kč se svými 8.5g, zrcátkem a labutěnkou. Pudr Stay Matte pořídíte za 110Kč a má 14g. Už jenom z tohoto hlediska bych dala přednost Stay Matte, raději více pudru v balení, zrcátko máme určitě každá zvlášt a já osobně labutěnku stejně nepoužívám.
Složením a výdrží na pleti mi také více vyhovuje Stay Matte.
Match Perfection je také dobrý a kvalitní pudr, ale prostě Stay Matte mi vyhovuje více.
Pudr Match Perfection bych doporučila spíše na zimní období a dívkám/ženám, které mají méně mastnou pleť a pudr nanáší pomocí labutěnky.
Pudr Stay Matte je naopak vhodný na zimu i na léto. Je vhodnější pro dívky /ženy s mastnější pletí, protože obsahuje extrakt z okurky. A jak už jsem psala, více pudru v balení za méně peněz.


Takže vítězem se stává Stay Matte. Jaký pudr máte nejraději vy?

Elf - sleva 15% na vše!

23. května 2011 v 8:49 | by_Jitulikaaa |  Články
Tak jsme to dokázaly! Elf kosmetika má na facebooku přes 500 fanoušků, takže od 30.5. do 3.6. 2011 bude na stránkách http://www.elfkosmetika.cz/ sleva 15% na všechny výrobky! Takže jsi už pomalu rozmyslete objednávky a vzhůru na to!
PS: Něco tam nechte i pro mě!


L'Oréal - NUTRIBRONZE

22. května 2011 v 21:23 | by_Jitulikaaa |  Tělová mléka
Léto už klepe na dveře a já jsem po zimě bílá jako sníh. Takže v tuhle dobu přichází na řadu moje oblíbené tělové mléko, které dodá kůži lehké opálení. Vyzkoušela jsem jich už docela dost, teď v rychlosti si vzpomenu na Niveu a Garnier, ale ty mi vždycky v něčem vadily. Pak jsem vloni objevila v drogerii náhodou tohle Hydratační mléko 24H s efektem lehkého opálení od L'Oréalu a už po prvním použití jsem věděla, že tohle je ono! Mléko má strašně příjemnou vůni, nedokážu ji nějak popsat, ale je to jemná nevtíravá vůně, která je cítit do té doby, než se umyjete. Konzistence mléka je také moc příjemná, lehce se roztírá, stačí ho nanést málo. Do kuže se vsákne poměrně rychle a nezanechává za sebou mastné stopy na oblečení. Po použití je třeba si umýt ruce, protože jinak vám trochu zežloutnou. Mléko má v tubě bílou barvu a obsahuje velice malinké třpitky. Jsou doopravdy hodně malé, skoro neviditelné. Já sama jsem si jich všimla až po delším používání a jsou znatelné spíše na sluníčku. Snažila jsem se je vyfotit s bleskem. Pokud mléko budete používat každý den, tak už po pěti dnech je dobře vidět, že kůže má opálený nádech. Není to žádný nepřirozený odstín, ale doopravdy taková lehounce hnědá barva jako po skutečném opalování. Já mám po mléku navíc kůži krásně hydratovanou a jemnou. Už si bohužel nepamatuju, kolik tohle 200ml balení stálo, ale myslím že to bylo kolem 200Kč. Ale i za tyhle peníze můžu toto mléko jedině doporučit! Mě samotné už došlo, takže hned zítra běžím do obchodu pro nové.


Popis produktu na zadní straně.


Nerozetřené mléko.


Rozetřené mléko na ruce a třpytky.

Essence - Color and Go: You Belong To Me

21. května 2011 v 23:18 | by_Jitulikaaa |  Laky na nehty
Tenhle lak jsem si musela koupit už kvůli jeho názvu. Je mi 22let a nebojím se přiznat k tomu, že žeru Twilight. Hlavně tedy knížky, i když Robert je taky kus chlapa. No a k druhému filmu nazpívala soundtrack moje oblíbená kapela Muse a písnička se jmenuje I Belong To You. Čili název laku You Belong To Me je v podstatě to samé... No a taky ta barvička! Mě se v poslední době líbí všechny pastelové barvy a hlavně pak tyhle modro-zelené. Řekla bych, že tenhle lak je hodně podobný laku od Avonu v odstínu Vintage Blue. Ale lak od Essence je trošičku více do zelena. Tuhle řadu mini laků Colour and Go mám od Essence hodně ráda. Lahvička laku stojí 30Kč, mají hodně barev na výběr a laky jsou kvalitní. Tenhle lak se lakoval naprosto bez problémů, konzistence dobrá, štěteček taky, zasychá docela rychle. První vrstva moc dobře nekryla, dělala trochu šmouhy, ale druhá vrstva tohle zakryla a všechno vyrovnala. Tomuhle laku nemám prostě co vytknout! Možná tak větší lahvička by se v tomto případě hodila. Tenhle lak a barvu jsem si zamilovala a řadím ho na první místo mých momentálně nejoblíbenějších laků! A Vám ho můžu taky jedině doporučit.