Červen 2011

Catrice - Welcome to the Jungle

30. června 2011 v 11:03 | by_Jitulikaaa |  Laky na nehty
Jak jsem včera slíbila, zveřejňuji recenzi na lak od Catrice v odstínu C02 Welcome to the Jungle z limitované edice Papagena. Musím říct, že jak mě celkově celá limitka zklamala, tak z tohohle laku jsem naprosto nadšená! Zaujal mě hned na první pohled, zbylé tři barvy mi nepřišly tak zajímavé, nebo už doma podobné mám.

Lakoval se bez problému, štěteček mi také vyhovuje - je plochý a dostatečně široký, takže mi stačily dva tahy na pokrytí jednoho nehtu. Konzistence je trošku řidčí, ale nestíká do záhybu nehtu, takže v tom problém nevidím. Když jsem dala první vrstvu laku slabší trochu pruhoval. Pokud ale dáte už první vrstvu silnější bude plně krycí. Já jsem dala ale první vrstvu slabší a poté jsem nanesla druhou vrstvu, která pruhování schovala, shnul rychle, dvě vrstvy mi uschly asi za 10min. A z výsledku jsem byla úplně u vytržení.
Tahle barva možná nebude úplně pro každého, ale mě se strašně líbí. Ve stínu nebo doma vypadá jako hnědo-zelený s malými zlatými odlesky, ale venku na sluníčku zlatá barva vyleze ven a lak vypadá jako zlatý se zeleným základem. Ale mezi tímto je ještě spousta jiných odstínů, kdy převládá zlatá barva, zelená nebo hnědá. Záleží jak dáte ruku, jestli jste na přímém slunci nebo v polostínu... Všechny podoby jsou ale krásné. Že by pokus Catrice o holografický lak?
Výdrž laku bude posle mě dobrá, mám ho nalakovaný druhý den a nikde zatím žádné odštípnutí nebo odření. A to jsem docela hodně namáčela ruce ve vodě při úklidu, takže jsem čekala že slezou špičky nehtů, ale lak drží.
Na fotkách se mi bohužel nepodařilo zachytit všechny barevné škály, které lak má, ale i tak si myslím že si z fotek nějakou představu uděláte. Nemohla jsem se rozhodnout, které fotky použít, takže dneska jich bude více.
Lak stojí 65Kč a v lahvičce je 10ml.

Já ho chci taky na drápky!
Na slunci
Na dvou prstech sluníčko, na dvou stín


Catrice - Papagena Limited Edition

29. června 2011 v 17:31 | by_Jitulikaaa |  Články
Zdravím Vás! Po menší odmlce jsem opět zpět a mám v plánu přidávat jeden článek za den, nanejvíš ob den, pokud nenastene situace, že to opravdu nepůjde.
Zkoušku jsem v pondělí bohužel neudělala, pan *****, kterému nemůžu přijít na jméno (proto ty hvězdičky) zkoušku dal z 25lidí pouze čtyřem liden a zbytek poslal domů. Raději už nebudu víc psát, nebo se zase vzteknu. Pak mě ještě pořádně doběhli na kolejích při vystěhovávání, když jsem jim musela zaplatit skoro 5000Kč za to, že sem se odstěhovala dřív než se to hodí jim... No je tohleto možný? V Ostravě evidentně ano!

Ale k tématu článku. Po zmiňované zkoušce jsem se musela jít odpoledne uklidnit někam do obchodů. Zašla jsem i do Rossmanna zkontrolovat jestli už nemají novou kolekci od Essence a místo ní jsem objevila kolekci od Catrice, na kterou jsem se taky těšila. No jak jsem se na ni těšila, tak mě v opačné míře zklamala!
Bronzový pudr Golden Nuggets - pudr? to snad ne! Zlaté třpytky va tvaru valounků možná, ale koncentrace zlatých třpytek je tak vysoká, že mě nenapadá kdo a kam by tohleto mohl na sobě nosit!
Druhá věc co mě naprosto dostala (v negativním slova smyslu) je tvářenka v tyčince. Tvářenka má mít prý sametovou texturu... No na tuhle hloupost přišel opět kdo? Zkoušela jsem oba odstíny na ruku a podle mě ta textura má do sametové hodně daleko! Když jsem ji pak zkusila trochu rozetřít, okamžitě se mi vpila do pórů. Nechci si raději ani představovat, co by mi to udělalo na obličeji s mými rozšířenými póry. Tvářenka je podle mě také propadák.
A třetí věc co mě dorazila už úplně, jsou takzvané rtěnky. I když na stránkách Catrice mají napsáno Tyčinka na rty s leskem Crystal Clear, na štítku v obchodě uvádějí že se jedná o rtěnku. Na mě to na první pohled působí jako guma, z které se dělají hopíci. Když jsem byla malá měla jsem jich několik a vzhledově byly z úplně stejně průhledné hmoty. Zkoušela jsem je také na ruku a 'barvou' jsou oběě úplně stejné, i když jedna má být oranžová a jedna červená. Trochu lesku možná udělají, ale na ruce jsem musela hodně tlačit, abych vůbec viděla kde jsem rtěnku nanesla.
Dále jsou v edici nalepovací řasy, ty ale nepoužívám, takže jsem je ani nezkoumala. A další věc na kterou jsem se nedívala jsou tekuté oční linky v peru, pár linek doma mám a stejně je moc nepoužívám, linky mají v bílé a zelené barvě.

Na konec jsem si nechala záměrně laky na nehty a paletky očních stínů, protože ty podle mě jako jediné přichází eventuelně v úvahu k nákupu.
Koupila jsem si jednu paletku stínů, protože stíny z předchozích kolekcí se mi osvědčily, jak pigmentací tak výdrží. Paletku mám v odstínu C02 Birds Of A Feather. Recenzi Vám napíšu v samostatném článku, aby tento už tak dlouhý článek nebyl ještě delší. :-)

Zkusila jsem také jeden lak na nehty v odstínu C02 Welcome to the Jungle. Žádný takovýto odstín ještě nemám a v lahvičce mě hodně zaujal. Recenze bude opět v samostatném článku.


Obě recenze uveřejním zítra.

INFO

26. června 2011 v 22:14 | by_Jitulikaaa |  Články
Předem bych se Vám chtěla omluvit, že teď blog zanedbávám. Ale zítra (pondělí) jdu na nejtěžší zkoušku, kterou jsem neudělala v řádném termínu a proto jsem nemohla letos ke státnicím. A ať už to zítra dopadne, jak to dopadne roční pauza mě nemine. Pocity mám hodně smíšené, takže se nechám překvapit... Následně se musím vystěhovat z kolejí, a jelikož tu mám plno věcí nebude to taky žádná sranda.
Ale až tohle všechno bude za mnou a vyřídím všechny formality a vyplním spousty žádostí, slibuji že se budu blogu opět věnovat naplno! Na cestě mám balíček z českého ELFu, takže chystám velkou recenzi a určitě se pokusím i o další videa s líčením.
Ještě budu doufat, že mi vyjde poslední šance na brigádu/práci už od července. Posílala jsem životopis a prý to pan ředitel probere v týdnu na poradě. Popravdě moc šancí si raději nedávám, abych nebyla zklamaná, ale naděje umírá poslední :-)

Na závěr fotka našeho leknínu v zahradním jezírku. Květ leknínu mám moc ráda. :-)


Oriflame: Terracotta Powder - Natural Bronze

22. června 2011 v 14:20 | by_Jitulikaaa |  Pudry,tvářenky,bronzery
Dneska jsem se rozhodla napsat recenzi na novinku od Oriflame, konkrétně na bronzer. V katalogu mě zaujal hlavně svým vzhledem, tak jsem si řekla, proč ho nezkusit. Balení obsahuje 9.5g bronzeru, je kulaté, horní víčko je průhledné, takže vidíte na produkt. Někomu bude možná chybět zrcátko přímo v balení. Bronzer je dostupný pouze v jednom odstínu a to Natural Bronze.


Bronzer je velice jemně parfémovaný, přijde mi to jako klasická chemická vůně. Je ale cítit pouze z balení, na tváři ji necítím. Povrch bronzeru tvoří jakoby vlnky navátého písku. Vrcholy těchto vlnek jsou pozlacené. Na tváři mi vydržel půl dne bez nutnosti opravy.


Už když jsem zkoušela barvu bronzeru na prst, zlato z vlnek se okamžitě setřelo. Zlaté třpytky jsou v bronzeru pouze ve slaboučké vrstvě. Po setření zlaté vrtvy zůstane tedy pouze bronzer a ten je celý matný. Za což jsem docela ráda, protože zlaté třpytky mi přišly až moc výrazné. Já osobně mám raději matný bronzer.
Bronzer jsem vyfotila nanesený na ruce v silné vrstvě a vedle jsem ho rozetřela. Řekla bych, že fotky odpovídají skutečnosti. Je to krásná hnědá barva, která jde skvěle k barvě mojí pleti.

Ve stínu


Na slunci
Výhody/nevýhody
+ matný bronzer
+ barva bronzeru
+ pevné balení
- bronzer je z limitované kolekce
- cena

Catrice - Forbidden Apple

21. června 2011 v 9:23 | by_Jitulikaaa |  Laky na nehty
Dneska další lak na nehty. Lak Forbidden Apple je z kolekce Enter Wonderland. S laky od Catrice jsem neměla vůbec žádnou zkušenost, protože tato značka se u nás neprodávala. Až nedávno Rossmann uvedl do prodeje dvě malé limitované kolekce, takže jsem laky musela vyzkoušet.
Forbidden Apple je krásná tmavá rudá barva, ve skutečnosti je o trochu tmavší, než se mi podařilo zachytit na fotkách. Po zaschnutí je krásně lesklý. Lakoval se krásně, bez sebemenších problémů. Plně kryla už první vrstva, ale opět jsem ze zvyku nanesla dvě. Nepruhoval, nebublinkoval, konzistence také podle mých představ. Se štětečkem jsem také spokojená, je plochý a dost široký, takže pro nanesení laku mi stačily dva tahy. Na nehtech mi vydržel 4 dny v obstojném stavu.
A plus má u mě také za krásné balení s motýlky!

Na slunci

Ve stínu

Golden-Green eye makeup

20. června 2011 v 13:11 | by_Jitulikaaa |  Líčení
Dneska jsem natočila po dlouhé době další video s líčením. Popravdě video mohlo být lepší, ale když už jsem ho natočila, tak ho sem dám. Omluvte tedy prosím moje vyjadřování a kvalitu videa, která se mi zhoršila po nahrání.
Další fotky:


Avon - Peppermint Leaf

19. června 2011 v 13:33 | by_Jitulikaaa |  Laky na nehty
Peppermint Leaf je krásná zelená barva. Není to taková ta ošklivá bahení zelená, ale krásná peppermintová barva jak název napovídá. Cítila jsem se v ní hodně dobře, takže tento lak řadím mezi svoje oblíbené. Lakoval se krásně, bez problémů. Kryla už první vrstva, ale opět jsem raději nanesla dvě. Schnul rychle a vydržel mi bez většího poškození na nehtech 3 dny. Odlakovával se skoro úplně sám, takže za tohle má u mě taky velké plus.


L'Oréal: Glam Shine - 600 Aqua Curacao

16. června 2011 v 17:25 | by_Jitulikaaa |  Lesky na rty
Na tento modrý lesk od L'oréalu jsem měla dlouho spadeno. Na internetu jsem četla článek, že modré lesky budou hitem letošního léta. Jestli se stanou hitem nevím, ale já jsem ho vyzkoušet musela,protože mě hodně zaujal. Modré lesky vyrábí více značek, např. Benefit, Dior, Bourjois, YSL a další. Modré lesky mají optickým klamem vybělit odstín vašich zubů.


Já jsem si tedy koupila modrý lesk od L'Oréalu, odstín 600 Aqua Curacao. Lahvička obsahuje 6ml a stál mě 199Kč. Nějak mi nepřijde že by lesk dával zubům bělejší odstín, v tomhle směru si myslím že jde pouze o reklamní tah, aby se lesky lépe prodávaly. Ale někdo, kdo má třeba zuby v jiném odstínu než já, změnu může vidět.
Lesk má skvělý aplikátor. Je to klasická houbička se štětinkami, ale ve tvaru kapky a uprostřed má otvor. Je plochý a na houbičce zůstene trochu více lesku než na běžných kulatých. Aplikátor mi přijde jemnější než u jiných značek.


Konzistence lesku je taky moc příjemná. Na rtech nelepí, lesk je lehký. Rty jsou po něm krásně hydratované. Má velmi slabou vůni, která je cítit spíš z lahvičky, ze rtů ji už necítím. A co se mi na tomto lesku líbí snad nejvíc, je jeho výdrž. Testuju ho 4dny a pokud jenom mluvím tak mi vydrží na rtech přes dvě hodiny. Když budete pít nebo jíst, lesk zmizí ze rtů do hodiny.


Další věc, která se mi na lesku líbí je, že na rtech vytvoří jakoby kovový efekt. Jiné lesky, které neměly určitou barvu mi vždycky na rtech udělají mokrý vzhled. Mokrý vzhled se mi na všech lescích nelíbí, u některých to působí až přehnaně. Ovšem kovový efekt tohoto lesku se mi líbí hodně. Lesk rty krásně vyhladí a působí jednolitě.

Před
Po
S leskem jsem moc spokojená. Má skvělý aplikátor, na rtech je lehký. Modrá barva dodává rtům kovový efekt. S výdrží lesku jsem také spokojená. Můžu ho jedině doporučit.
Výhody/nevýhody:
+ aplikátor
+ výdrž
+ složení lesku
- za menší nevýhodu považuju vyšší cenu


Essence: Blossoms etc... - My Yellow Fellow

15. června 2011 v 18:28 | by_Jitulikaaa |  Laky na nehty
Tenhle lak mě trochu zklamal. A to svou výdrží. Předchozí dva laky z této kolekce, které vlastním, mi vydržely na nehtech bez problému 4 dny bez nějakého výraznějšího poškození. Tento lak jsem si lakovala v pondělí odpoledne a už v úterý jsem ho měla docela dost ošoupaný ze špiček a dneska jsem ho musela odlakovat, protože se odštípnul kus laku snad z každého nehtu. Nicméně se lakoval dobře, zasychal rychle. Pro plné krytí jsem musela nanést dvě vrtvy, první prosvítala. Lak má úžasnou žlutou barvu, na to že žlutou moc nemusím tuhle jsem si zamilovala. Obsahuje jako ostatní laky shimmer, zdá se mi, že tento žlutý snad nejvíce a je vidět i na nehtech.
Tomuto laku odpustím i ne moc dobrou výdrž, protože jeho barva je prostě krásná a mě se líbí.
Oriflame ESSENTIALS - Tropical Fruits

14. června 2011 v 9:53 | by_Jitulikaaa |  Péče o pleť

Tento čistící gel a krém jsou z tropické limitované edice z Oriflame. K celé sadě patří ještě pleťová maska, ale jelikož se po nanesení musí umýt tak jsem si ji nekoupila, mám raději slupovací masky (není s tím tolik práce).
Tropický ovocný abrazivní pleťový gel s vitaminem E, to je celé jméno tohoto čistícího gelu podle Oriflame. Je určen pro všechny typy pleti. Gel je složen z tropického ovoce, a to ananasu, papáji a guarany, obsahuje také vitamín E. Jsou v něm jemná zrníčka, ale oproti jiným čistícím gelům nejsou tak agresivní, takže gel lze používat každý den. Já ho používám každé ráno na vyčištění pleti před nanášením make-upu. Je lehký, svěží a úžasně voní. Vůně není ale nějak nepříjemná, je lehká, podle mě by bez téhle vůně gel nebyl tak kvalitní. Pleť je po něm krásně rozzářená a provoněná, vůně ovoce je cítit i po aplikaci a umytí gelu, ale asi jenom tak hodinku, pak už se zcela vstřebá.
Stálá cena je 149Kč, já jsem ho pořídila za zavádění cenu 89Kč. V balení je 150ml.
Výhody/nevýhody:
+ krásná jemná vůně, konzistence
+ cena
- chtělo by to větší balení :-)
Druhý výrobek z řady který mám je Tropický ovocný pleťový krém s vitaminem E. Opět je určen pro všechny typy pleti a je složen z tropického ovoce. Krém je hodně jemný, dobře se vstřebává do pleti a nezanechá ji mastnou. Může se používat jako denní i noční krém. Já ho opět používám ráno, po vyčištění pleti, před tím než nanesu make-up. Přestože krém není určený přímo na mastnou pleť, přijde mi, jako kdyby maz reguloval a pleť se mi po tomto krému tolik nemastí. Krém taktéž krásně jemně voní po tropickém ovoci. Dívala jsem se na názory na stránkách Oriflame na tyto výrobky a slečny jsou s nimi taktéž spokojené, i ty s citlivou pletí.
Stálá cena je 149Kč, já jsem ho pořídila za zavádění cenu 89Kč. V balení je 75ml.
Výhody/nevýhody:
+ jemné složení
+ krásná ovocná vůně
+ cena
- žádné jsem nenašla


Oba dva výrobky můžu jedině doporučit.