Oční stíny

Catrice - Hidden World: Pěnové oční stíny

27. února 2012 v 20:58 | by_Jitulikaaa
Při prvním zkouknutí limitky Hidden World mě zaujal jen jeden lak na nehty a na zkoušku jsem si vzala i jedny pěnové oční stíny. Pěnové oční stíny mě ovšem překvapily natolik, že jsem si zašla ještě pro druhé, abych je mohla kombinovat spolu.

Legends of the Sky - Eyeshadow palette

28. ledna 2012 v 17:06 | by_Jitulikaaa
Dneska bych se s vámi ráda podělila o mé dojmy z paletky očních stínů, která je z limitky Legends of the Sky od Essence. Z pročítání blogů jsem nějak nabyla toho dojmu, že tahle limitka snad zaujala jenom mě a všem ostatním se nelíbí. A myslím si, že za to může Essence, že téhle limitce nevybrala vhodnější roční dobu než zimu, protože prostě podle mě si tahle limitka takové nevšímání a odsuzování nezaslouží. Ale co, nechme to jak to leží a běží a jdeme k paletce.

Vampire's Love - Eye Shadow Palette

15. ledna 2012 v 21:10 | by_Jitulikaaa
S touhle paletkou už jdu asi jako s křížkem po funusu, ale což už. I kdybych tady tu recenzi měla mít jenom pro sebe. Do středy by jste ale mohli paletku ještě sehnat v DM. Od středy 18.1. by pak měla být v prodeji limitka Crystalliced v těch DM, kde mají stojany Essence. Paletka je pouze v jednom odstínu, a to 01 Love At First Bite.

Catrice paletky Berlín a Sydney

13. listopadu 2011 v 21:31 | by_Jitulikaaa
Po řádném testování paletek z limitky Big City Life od Catrice jsem tu s jejich recenzí, aby jste se mohli případně pro nějakou z nich rozhodnout, pokud ji už nemáte doma. Usmívající se Já mám paletky Berlín a Sydney.

Essence: Natventurista - Barefoot Through The Moss

25. září 2011 v 14:00 | by_Jitulikaaa
Máme tu stíny ze současné limitky od Essence v odstínu 01 Barefoot Through The Moss. Jsou smíchány především ze zlatého stínu se zeleným stínem. Oba dva stíny jsou smíchány nerovnoměrně a v každém kusu jinak. Takže si můžete nanést více zlatého stínu, více zeleného nebo je oba dva smíchat dohromady. Výsledná barva je taková špinavá zlatá, což se mi moc líbí. Stíny jsou třpytivé.

Essence - oční stíny

11. září 2011 v 16:31 | by_Jitulikaaa
Vítězem co se týče očních stínů od Essence ve výprodeji za 30Kč jsou tyto mono oční stíny.

Essence - Quattro eyeshadow

11. září 2011 v 16:15 | by_Jitulikaaa
V tomto článku vám ukážu quattro oční stíny od Essence, které jsem taky koupila ve výprodeji za 30Kč. Někde už je výprodej ukončený a někdě ještě probýhá. Záleží na prodejně. Ke stínům bych napsala jedno zhodnocení, protože kdybych psala ke každé paletce zvlášť, jenom bych se opakovala.

Essence - Duo Eyeshadow

4. září 2011 v 17:26 | by_Jitulikaaa
V současných Essence výprodejích jsou i tyto duo oční stíny. Vyprodává se více odstínů, ale mě zaujaly nejvíce tyto dva.

Essence: 50's Girls Reloaded - Eyeshadow Brush

15. srpna 2011 v 19:46 | by_Jitulikaaa
Tento oboustranný štěteček na oční stíny můžete taky najít v současné kolekci Essence. V pátek jsem byla v Rossmannu a dokoupila jsem si ještě druhý.

Essence: 50's Girls Reloaded - You're A Heartbreaker (stíny)

14. srpna 2011 v 19:11 | by_Jitulikaaa
Limitovaná edice od Essence 50's Girls Reloaded obsahuje také duo očních stínů ve třech barevných variantách. Podle mě v každém duu stínů je krásná světlá barva, ty bych si vzala všechny tři, ale nemohla jsem si vybrat z tmavých stínů - je to vždy nějaký odstín modré barvy. Nakonec jsem si vybrala odstín 02 You're A Heartbreaker.

E.L.F. - Paletka 32 stínů

26. července 2011 v 22:06 | by_Jitulikaaa
Zdravím Vás,
dneska bych Vám chtěla ukázat paletku od E.L.F.u, celý její název je STUDIO Paletka stínů pro nekonečné množství líčení. Tohle všechno se mi nechtělo cpát do nadpisu, proto jenom Paletka 32 stínů. Paletku mám v odstínu Everyday Classics, k dispozici jsou ještě další dvě varianty. Je z limitované edice, ale ještě je pár posledních kousků a můžete je koupit tady: http://www.elfkosmetika.cz/. Paletka stojí 99Kč, což je pro mě nádnerná cena za tolik stínů.

Catrice - Birds of A Feather

5. července 2011 v 20:14 | by_Jitulikaaa
Dneska jsem se konečně dokopala k tomu,abych napsala slibovanou recenzi na oční stíny od Catrice z limitované edice Papagena. Paletku mám v odstínu C02 Birds Of A Feather. Tvoří ji 4 oční stíny, dva menší mají 1,5g a dva větší stíny mají 2,5g. Paletku si můžete pořídit ještě v odstínu C01 Rumble In The Jungle.


Balení je celé z průhledného plastu a je dost bytelné. Stíny samotné by ale mohly být líp přilepené v plíšcích na svém místě. Jak při nanášení rukou, pěnovým aplikátorem nebo štětcem totiž dosti cestují ze svého místa a jenom čekám kdy se mi uvolní úplně a vypadnou. Takže si při nabírání stínů dávám pozor.


Vlevo nahoře je třpytivý zlatý stín. Třpytek není nějak moc a nejsou velké, takže zlatý stín je nositelný i na denní líčení.
Vpravo nahoře je umístěn větší hnědý stín, který taky obsahuje jemné třpytky. Tento odstín mám z celé paletky nejraději.
Vlevo dole je druhý větší stín v tmavě zelené barvě, obsahuje ale zlaté třpytky, takže na sluníčku krásně mění barvu. Myslím si, že tento stín má být variantou k laku na nehty v odstínu Welcome to the Jungle, podle mě si jsou hodně podobné.
A poslední oční stín je jediný matný stín v celé paletce a má šedo-zelenou barvu.


Kromě zlatého stínu jsou do všech vylisované vzory, což stíny, alespoň pro mě dělá ještě hezčí. Jinak všechny čtyři stíny jsou nádherně pigmentované, stačí jich nanést málo. Pracuje se s nimi bez problému, dají se vystínovat a nepráší. Dneska je mám na sobě od rána, po obědě jsme byli na výletu na kole a stíny i teď večer vypadají pořád jako čerstvě nanešené. Sice jsem pod ně použila bázy od NYX, ale i bez ní stíny krásně na víčku drží.

Na ruce jsou stíny vyfocené ve stínu a na slunci. Fotky podle mě odpovídají skutečnosti.
Závěrem bych řekla, že koupi téhle paletky můžu jedině doporučit. Spolu s laky na nehty jako jediné z celé kolekce Papagena za něco stojí. Stíny od Essence jsou sice ještě levnější, ale stíny Catrice na mě působý kvalitněji a mají mnohem lepší pigmentaci. Paletku pořídíte za 135kč.

AVON - Oční stíny Quatro

10. června 2011 v 15:26 | by_Jitulikaaa
Dnes jsem se rozhodla udělat recenzi na oční stíny Quatro od Avonu. Mám je už delší dobu a hodně jsem si je oblíbila a vozím je skoro všude sebou v kosmetické taštičce, takže podle toho i vypadají.
Stíny mám ve dvou odstínech: Striped Camouflage (obal se zlatým potiskem) a Pink Sands (černý obal).


Jako první byych začla s paletkou Striped Camouflage (vlevo). Paletka má velké zrcátko přes celé horní víčko, což je určitě výhoda. Obsahuje také pěnový aplikátor, jedna strana je klasická velikost aplikátoru a druhá strana je zúžená, takže s ní hezky uděláte i oční linky.
Paletku tvoří tělový stín, zlatý stín, červeno-hnědý stín a hnědý stín. Tělový stín je matný, zbytek lehce třpytivý. Stíny jsou hodně pigmentované, skvěle se dají vystínovat. I bez báze vydrží na víčku přes půl dne, s bází stíny vydrží celý den. Stačí jich nanést málo a dostanete takovou barvu jaká je v balení. Na stínech jsem nenašla žádný nedostatek.
Druhá paletka je v odstínu Pink Sands. Balení je stejné jako u přechozí paletky. Tvoří ji světle růžový stín, růžovo-červený stín, hnědý stín a tmavě hnědý stín. Všechny čtyři stíny obsahují lehce třpytky. Stíny jsou opět hodně pigmentované, dobře se s nimi pracuje. Barva stínů v balení odpovídá barvě na víčku. Tahle paletka je o něco tmavší než předchozí, takže jde použít i na výraznější líčení na večer.
Výhody/nevýhody:
+ pigmentace
+ výdrž
- žádný nedostatek jsem nenašla

Essence: Blossoms etc... - Forget-Me-Not eyeshadow

17. května 2011 v 12:05 | by_Jitulikaaa
Tyhle oční stíny pocházejí taktéž z limitované kolekce Blossoms etc... od Essence. Oční stíny jsou k dostání ve třech barvách: 01 A hint of mint, 02 Bloom-a-loom a 03 Forget-me-not. Abych pravdu řekla, tak mě na první pohled nezaujal ani jeden odstín. Jenomže znáte to... Řekla jsem si,že to je limitovaná kolekce kterou už pak asi nikdy neseženu a tak jsem sáhla do regálu po fialovém odstínu 03 Forget-me-not, což pro mě byla nejschůdnější varianta. Protože ten modrý nebo zelený odstín pro mě, fakt ne...


No jo, jenomže když jsem je přinesla domů a poprvé vyzkoušela dostavilo se docela velké zklamání. Stíny nejsou moc pigmentované. Mám už dost odstínů ze stálé kolekce od Essence a ty vždycky byly pigmentované hodně nebo alespoň na tolik, aby se s nimi dalo slušně pracovat. Takže jsem to samé očekávala i od těchto stínů. Ale ta pigmentace je vážně hodně špatná. Stíny jsem nanášela štětečkem a musela jsem dát několik vrstev, než byly stíny vůbec vidět.
Jinak stíny jsou složeny ze dvou odstínů. V levo obyčejný fialový odstín a v pravo má být holografický odstín. Pokud je pigmentace u toho obyčejného fialového stínu špatná, tak u toho holografického je přímo příšerná. Pro nějaký výraznější výsledek by jste si ho museli dát na víčko snad kilo...
Zapomněla jsem je vyfotit přímo na víčkách, tak jsem je vyfotila alespoň na ruce.
A jako další velkou chybu u těchto stínů vidím jejich velikou prašnost! Jenom trochu jsem se stínů dotkla štětečkem a stíny začly neuvěřitelně prášit. Takže jsem ty stíny měla všude po oblečení, místo toho abych je měla na víčkách.
Po tomto všem, jaké bylo moje překvapení s jejich výdrží. Ten den jsem se malovala brzo ráno a celý den jsem lítala po městě, bylo ještě docela horko a pod stíny jsem nepoužila žádnou podkladovou bázy. A když jsem se večer podívala do zrcadla, stíny pořád držely tak, jak jsem je ráno nanesla. Takže tímto u mě získaly plus, které ale bohužel nepřekoná ten zbytek. S tou prašností bych se ještě smířila, ale hodně mi vadí jejich velmi slabá pigmentace.Stíny stály 60Kč, což se mi zdá docela dost k jejich kvalitě a také vzhledem k tomu, že stíny ze stálé nabídky Essence stojí nějakých 40Kč a jsou rozhodně o dost lepší! Tyhle stíny bych doporučila leda slečnám, které se moc výrazně nelíčí a potřebují aby jim stíny dlouho vydržely.
A já se budu muset konečně začít řídit prvním dojmem i u kosmetiky! Když mě nezaujme hned, tak ji nechal ležet v regálu!
 
 

Reklama