Pudry,tvářenky,bronzery

CATRICE - Nymphelia: Dancing Nymph Blush

4. března 2012 v 14:53 | by_Jitulikaaa

Tahle recenze bude trošku tvrdší oříšek, protože sama pořádně nevím, co si mám o téhle tvářence myslet. V jednu chvíli ji miluju a hned vzápětí bych jí mrštila o zeď. Takže se nechám sama překvapit, co z téhle recenze vyleze.

Essence: Legends of the Sky - Powder Blush

15. ledna 2012 v 21:42 | by_Jitulikaaa
Limitku Legends of the Sky můžete nyní koupit v Rossmannech. Co jsem tak četla po internetu, moc úspěchů nezklidila. Tvoří ji přírodní tóny a ty já můžu, takže proti limitce nic nemám. Ale uznávám, že do tohohle zimního období se moc nehodí. Spíš na podzim - a to by možná i zklidila větší úspěch, než teď v zimě.
No nicméně k dnešní recenzi. Jako první napíšu o tvářence, na kterou tu byl dotaz. Tvářenka je pouze v jednom odstínu, který se jmenuje 01 No Better Way To Sky.

Essence: Natventurista - You're My Dragonfly, Sugar!

2. října 2011 v 21:10 | by_Jitulikaaa
Tahle tvářenka je také v prodeji v současné limitce Natventurista od Essence. Stejný typ tvářenky měl být v prodeji už myslím s kolekcí Blossoms etc., ale k nám se tehdy nedostala. Proto když se objevila v této kolekci tato tvářenka, řekla jsem si, že za tu cenu ji zkusím.

Essence - Bronzing Blush + štěteček

14. září 2011 v 21:24 | by_Jitulikaaa
Vím že vás teď zásobuju jenom články o Essence, ale já tuto značku zbožňuju. Podle mě vzhledem k cenám je kosmetika hodně kvalitní a některé výrobky dokonce předčí svoje dražší konkurenty. A navíc je dostupná v drogerii.

Na závěr jsem si tedy nechala dva výrobky, které mě ve výprodeji nadchnuly nejvíc. Je to bronzer a tvářenka v jednom a štětec na pudr nebo tvářenku.

Essence: 50's Girls Reloaded - Translucent Loose Powder

30. července 2011 v 15:48 | by_Jitulikaaa
Limitka 50's Girls Reloaded obsahuje i transparentní pudr v jednom odstínu, a to 02 Ahoy! Transparentní pudr jsem ještě nikdy neměla, takže jsem se rozhodla že ho vyzkouším. Balení obsahuje 8,5g, což mi přijde docela málo. Ale ceně 80Kč to asi odpovídá...

E.L.F. - Golden Bronzer

19. července 2011 v 6:41 | by_Jitulikaaa
Hezké úterý přeju!
Další super výrobek od E.L.F.u, který kvalitou podle mě neodpovídá jeho směšné ceně 79Kč, ale tím líp pro nás, zákaznice. Opět k dostání na českém e-shopu http://www.elfkosmetika.cz/. Bronzer má luxusně vypadající černé balení, dost odolné,ale je na něm vidět každý otisk prstu. Balení je poměrně velké. Přes celou vrchní část je zrcátko v kterém se krásně uvidíte. Bronzer je ještě chráněn plastovou fólií. Já mám odstín Golden, můžete si vybrat ještě odstín Warm a Cool.

Oriflame: Terracotta Powder - Natural Bronze

22. června 2011 v 14:20 | by_Jitulikaaa
Dneska jsem se rozhodla napsat recenzi na novinku od Oriflame, konkrétně na bronzer. V katalogu mě zaujal hlavně svým vzhledem, tak jsem si řekla, proč ho nezkusit. Balení obsahuje 9.5g bronzeru, je kulaté, horní víčko je průhledné, takže vidíte na produkt. Někomu bude možná chybět zrcátko přímo v balení. Bronzer je dostupný pouze v jednom odstínu a to Natural Bronze.


Bronzer je velice jemně parfémovaný, přijde mi to jako klasická chemická vůně. Je ale cítit pouze z balení, na tváři ji necítím. Povrch bronzeru tvoří jakoby vlnky navátého písku. Vrcholy těchto vlnek jsou pozlacené. Na tváři mi vydržel půl dne bez nutnosti opravy.


Už když jsem zkoušela barvu bronzeru na prst, zlato z vlnek se okamžitě setřelo. Zlaté třpytky jsou v bronzeru pouze ve slaboučké vrstvě. Po setření zlaté vrtvy zůstane tedy pouze bronzer a ten je celý matný. Za což jsem docela ráda, protože zlaté třpytky mi přišly až moc výrazné. Já osobně mám raději matný bronzer.
Bronzer jsem vyfotila nanesený na ruce v silné vrstvě a vedle jsem ho rozetřela. Řekla bych, že fotky odpovídají skutečnosti. Je to krásná hnědá barva, která jde skvěle k barvě mojí pleti.

Ve stínu


Na slunci
Výhody/nevýhody
+ matný bronzer
+ barva bronzeru
+ pevné balení
- bronzer je z limitované kolekce
- cena

Rimmel Match Perfection - Ultra Creamy Compact Powder

24. května 2011 v 20:10 | by_Jitulikaaa
Musím říct všeobecně k pudrům a make-upům od Rimmelu, že je mám hodně ráda a zatím s každým co jsem si koupila jsem byla hodně spokojená. Můj favorit mezi pudry je právě pudr od Rimmelu Stay Matte (už jsem se o něm tady víckrát zmiňovala). Ten mi ale momentálně došel a protože jsem před časem dostala tento pudr od Rimmelu, rozhodla jsem se na něj udělat recenzi a srovnat ho s pudrem Stay Matte.
Pudr má klasické kulaté balení. Já mám odstín 103 True Ivory. Balení má 8.5g což je oproti 14g pudru Stay Matte dost znatelný rozdíl! Po otevření víčka pudru se dá zvednou i samotný pudr a pod ním je ukryté zrcátko, což je určitě praktické když se potřebujete poopravit. Nemusíte z kosmetické taštičky lovit zrcátko zvlášť, stačí jen otevřít víčko pudru. Pod zrcátkem je ještě pěnová labutěnka. Je na dotyk moc příjemná, ale já ji nepoužívám, jsem věrná štetci na pudr. Pudr Stay Matte obsahuje pouze pudr, zrcátko ani labutěnka v něm nejsou.


Pudr nemá žádnou parfemaci. Má krémovou konzistenci. Když jsem ho zkoušela na prst, přišlo mi jako kdyby se po chvilce měnil skoro v make-up. Krytí na tváři je dobré. Při použití štětce pudr moc nepráší, takže zbytečně nepřijde vniveč. Co se týká výdrže, myslím že v těhle parných dnech dostává docela zabrat. Pudr zkouším asi 14dní a přijde mi že vydrží na obličeji bez výraznějších chyb kolem 3hodin. Poté je už potřeba ho poupravit.
Pudr Stay Matte má klasické pudrové složení, ale obsahuje extrakt z okurky, který pohlcuje mastnotu z pleti a měl by pleť udržet až 5hodin bez lesku. S tímto musím jenom souhlasit. I při použití pudru v teplotách nad 30°C tento pudr drží na svém místě.Krytí je také dobré, nepráší.


Také bych se zmínila o ceně pudrů. Pudr Match Perfection stojí 200Kč se svými 8.5g, zrcátkem a labutěnkou. Pudr Stay Matte pořídíte za 110Kč a má 14g. Už jenom z tohoto hlediska bych dala přednost Stay Matte, raději více pudru v balení, zrcátko máme určitě každá zvlášt a já osobně labutěnku stejně nepoužívám.
Složením a výdrží na pleti mi také více vyhovuje Stay Matte.
Match Perfection je také dobrý a kvalitní pudr, ale prostě Stay Matte mi vyhovuje více.
Pudr Match Perfection bych doporučila spíše na zimní období a dívkám/ženám, které mají méně mastnou pleť a pudr nanáší pomocí labutěnky.
Pudr Stay Matte je naopak vhodný na zimu i na léto. Je vhodnější pro dívky /ženy s mastnější pletí, protože obsahuje extrakt z okurky. A jak už jsem psala, více pudru v balení za méně peněz.


Takže vítězem se stává Stay Matte. Jaký pudr máte nejraději vy?
 
 

Reklama